СтопХаб

Пошук серед 77764 чиновників та 821 організацій, показати всі

Олександр Брель: "Система ГЕРЦ розкриває персональні дані незаконно"

12.12.2016 08:41

В ході аналізу стану виконання законодавства про захист персональних даних суб'єктами владних повноважень Стопхаб виявив випадок грубого порушення права значної кількості осіб на недоторканність приватного життя.

Йдеться про відкритий доступ до персональних даних одеситів та киян в системі розрахунків ГЕРЦ.

Відсутність перевірки особи користувача при реєстрації облікового запису та верифікації при додаванні будь-якого об'єкта нерухомості створює можливість отримати безперешкодний доступ до персональної інформації про осіб, що мешкають за вказаною адресою.

Зокрема, це дані про:
- ПІБ осіб, що проживають за адресою доданого в особистий кабінет об'єкта нерухомості;
- загальна кількість проживаючих;
- поточна заборгованість та історія платежів за послуги ЖКГ (дати, місця та способи здійснення платежів);
- номери особових рахунків, за якими на більшості офіційних сайтів постачальників послуг ЖКГ й інших володільців баз персональних даних можна отримати додаткову персональну інформацію: телефон, e-mail, тощо.

За нашими оцінками, каже Олександр Брель, обсяг таких "відкритих" даних становить більше 500 тис. осіб (адрес).

28 листопада Олександр Брель, звернувся до керівництва системи ГЕРЦ із вимогою терміново припинити дії з оброблення даних, що розкривають його персональні дані.

Вимогу було надіслано на електронні адреси admin@gerc.ua, info@gerc.ua, websupport@gerc.ua, infocommun@gerc.ua та через контакт-форму на сайті gerc.ua.

Надсилання повідомлення керівництву ГЕРЦ про факт незаконного оприлюднення персональних даних

Два тижні - жодної реакції.

Стопхаб відкрито звертається до Уповноваженого ВРУ з прав людини із вимогою негайного припинення обробки персональних даних Товариством з обмеженою відповідальністю "ГЕРЦ" (код ЄДРПОУ 30587514).

Ми також просимо Генеральну прокуратуру і Службу безпеки України за вказаними фактами провести перевірку діяльності комунальних підприємств - володільців баз персональних даних та ТзОВ "Герц" на предмет законності обробки персональних даних та вчинення кримінальних правопорушень, передбачених за ст.ст. 182, 361-2, 364, 364-1, 367 КК України.

 

Отже, три звичайні кроки в системі ГЕРЦ і Ваші персональні дані доступні для перегляду:

1. Після створення облікового запису в особистому кабінеті одразу доступна можливість додати будь-який об'єкт нерухомості.

Створення облікового запису в системі ГЕРЦ

 

2. Обираємо об'єкт нерухомості у м. Одесі, Києві чи інших містах. Для перегляду доступні всі наявні адреси, проте за ідеологією Ви маєте додати саме свій об'єкт.

Безперешкодне додавання об

 

3. Об'єкт доданий до кабінету. Про нього та його мешканців доступна наявна інформація.

Безперешкодний перегляд об

 

Безперешкодний перегляд об

Олександр Брель
керівник Стопхаб

Шановні співгромадяни!

Приєднуйтесь до команди волонтерів Громадського руху "Стопхаб" і допомагайте у пошуку інформації, оприлюднення якої сприятиме відкритості та прозорості влади.

Долучитися