СтопХаб

Пошук серед 77764 чиновників та 821 організацій, показати всі

У місті Южному на Одещині тендер на 10 млн. розіграли між собою фірми, пов'язані із депутатом міської ради

21.02.2017 10:38

Южненський навчально-виховний комплекс (загальноосвітня спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2-центр позашкільної освіти-професійно-технічне училище)

Тендер на суму 9,98 млн. грн. по реконструкції спортмайданчику школи №2 у м. Южному було оголошено Управлінням капітального будівництва Южненської міської ради наприкінці 2016 року.

У відкритих торгах прийняли участь три фірми. Одна з них не подала для участі в тендері жодного документа і була дискваліфікована.

Два інших учасники - МП у формі ТОВ "Нептун" та ПП МП "ОЗОН" подали відповідну документацію, з якої серед іншого вбачається, що обидві юридичні особи зареєстровані в одному приміщенні за однією адресою (м. Южне, вул. Приморська, 11, прим. 68), не мають власної техніки для виконання робіт, а кошторисну документацію для обох розробляє один інженер-проектувальник (Зимниця Наталя Миколаївна).

Згідно статуту та відомостей з держреєстру юридичних осіб засновниками та кінцевими бенефіціарними власниками МП "Нептун" є депутати Южненської міської ради Бурлака Геннадій Васильович та Діденко Ігор Сергійович. Бурлака - заступник голови депутатської комісії з питань бюджету, фінансово-економічної інвестиційної політики та підприємництва, очолює Южненську міську партійну організацію Аграрної партії України. Діденко - його однопартієць.

 

Співзасновник ТОВ "Нептун", депутат Южненської міської ради Бурлака Геннадій Васильович

 

Друге підприємство - МП "ОЗОН" є досить відомою у м. Южному будівельною фірмою, яка, вочевидь, також пов'язана із паном Бурлакою.

У 2015 році, за декілька місяців до виборів, Южненські ЗМІ повідомляли, що приватне підприємство "ОЗОН", фактично очолюване Геннадієм Бурлакою, займалося облаштуванням дитячого майданчику, свореного із природного матеріалу та встановлювало у місті на пішохідних доріжках плитку.

 

Приватне підприємство "ОЗОН", очолюване Геннадієм Бурлакою, займалося облаштуванням дитячого майданчику у м. Южному
 скриншот з сайту Re:пост

За результатами проведеного конкурсу МП "Озон" було обрано переможцем тендеру по реконструкції спортмайданчику ЗОШ №2 у м. Южному. 7 грудня 2016 року було підписано договір між Управлінням капітального будівництва Южненської міської ради та директором МП "Озон" Сівелькіним Олександром Миколайовичем, діяльність дружини якого також наочно демонструє нам зв'язок МП "Озон" та МП "Нептун".

Так, у 2015 році Сівелькіна Галина Василівна була звільнена з посади бухгалтера МП "Озон", а наступного дня прийнята на посаду головного бухгалтера МП "Нептун".

 

Сівелькіна Галина Василівна, МП Нептун та МП Озон

 

Разом з тим, у 2016 вона продовжує за довіреністю представляти інтереси МП "Озон" по участі у тендерах в м. Южному.

 

Сівелькіна Галина Василівна представляє МП Озон за довіреністю
 скриншот з сайту tender.me.gov.ua

 

Що ж до структури підприємства "Озон", що збирається за 10 млн. грн. реконструювати шкільний стадіон, то тут за трудовим договором працюють з відповідним досвідом лише 4 працівника. Всі вони були прийняті на роботу за декілька днів до проведення аукціону. Серед чотирьох - лише один майстер будівельних та монтажних робіт. При цьому, "Озон" заявляє, що не збирається до виконання робіт залучати інших субпідрядників.

А зробити планується чимало:

  • футбольне поле 50х30м;
  • трибуни для глядачів та запасних гравців;
  • бігові доріжки й доріжки для розбігу для стрибків у довжину;
  • улаштування ями для стрибків у довжину;
  • майданчик для гри в волейбол 22х13м;
  • улаштування універсального поля 40х25м;
  • улаштування пішохідних доріжок до споруджень стадіону та покриття силового майданчику, в тому числі придбання та монтаж семи антивандальних тренажерів;
  • улаштування огородження стадіону;
  • встановлення електроосвітлення.

Отже, чи є 10 млн. грн. реальною вартістю цих робіт та чи будуть зроблені вони в повному обсязі залишається питанням, оскільки справжньої кокурентної боротьби в ході проведення тендеру не відбулося. Натомість є очевидними висновки про наявність у діях ПП МП "Озон" та МП у формі ТОВ "Нептун" ознак антиконкурентної узгодженої змови.

Все це начебто мав помітити голова тендерного комітету - начальник Управління капітального будівництва Южненської міської ради Олександр Губка та відмовити в участі у тендері на підставі п.7 ч.1 ст.17 Закону України "Про публічні закупівлі".

Проте, будучи членом тієї ж самої Аграрної партії, не став заважати своєму партійному очільнику.

 

Бурлака Геннадій Васильович та Губка Олександр Юрійович є членами Аграрної партії України у м. Южне

 

За виявленими в ході розслідування фактами Стопхаб звернувся до Антимонопольного комітету України, Державної аудиторської служби та Національної поліції України.

Олександр Брель
керівник Стопхаб

Шановні співгромадяни!

Приєднуйтесь до команди волонтерів Громадського руху "Стопхаб" і допомагайте у пошуку інформації, оприлюднення якої сприятиме відкритості та прозорості влади.

Долучитися