СтопХаб

Пошук серед 77764 чиновників та 821 організацій, показати всі

Як Одеський університет внутрішніх справ купує на сотні тисяч гривень в обхід законів

28.02.2017 21:51

Одеський державний університет внутрішніх справ порушив законодавство про публічні закупівлі. Стопхаб

Як вдалося з'ясувати Стопхабу, один із найстаріших навчальних закладів МВС, Одеський державний університет внутрішніх справ, не схильний до проведення відкритих торгів у відповідності до законодавства про публічні закупівлі.

За весь час існування системи Prozorro, ОДУВС провів понад 100 процедур закупівель та підписав договорів на суму понад 8 мільйонів гривень, проте конкуретні з них - лише одиниці.

Цьому є цікаве пояснення: у ряді випадків застосовано схему незаконного поділу предмету закупівлі на частини для уникнення проведення процедури відкритих торгів.

Так, наприкінці 2016 року ОДУВС закупив чоловічі зимові куртки загальною вартістю 195 тис. грн. та такі ж самі за ДК 021:2015 жіночі куртки вартістю 159 тис. грн. Всі вони були закуплені за одним договором №369, ціна якого склала 489 тис. грн. (з урахуванням інших предметів закупівлі за цим договором).

Одеський державний університет внутрішніх справ застосовав схему незаконного поділу предмету закупівлі на частини для уникнення проведення процедури відкритих торгів

До таких покупок (на суму понад 200 тис. грн.) за законом застосувується обов'язково процедура відкритих торгів.

Закуповувалося також університетом без торгів в одного й того ж продавця комп'ютерне обладнання за договорами:
- договір №370/16 від 06.10.2016 року на суму 195 тис. грн.;
- договір №371/16 від 06.10.2016 року на суму 248 тис. грн.;
- договір №372/16 від 06.10.2016 року на суму 208 тис. грн.;

За одним договором (№349/16 від 29.09.2016р.) на суму понад 200 тис. грн. без торгів були придбані парти та стільці. У системі прозоро це дві окремих допорогових закупівлі.

Всі договори підписував проректор ОДУВС, полковник поліції Доскевич Геннадій Олександрович.

Проректор ОДУВС, полковник поліції Доскевич Геннадій Олександрович, підписував договір, де незаконно поділено предмет закупівлі на частини
полковник поліції Доскевич Г.О., фото з сайту ОДУВС

За виявленими в ході розслідування фактами Стопхаб звернувся до Державної аудиторської служби та Національної поліції України.

Слід зазначити, що порушення законодавства з боку ОДУВС в частині прозорості та відкритості використання бюджетних коштів непоодиноке.

У 2015 році керівник Стопхабу Брель О.С. звертався до університету із вимогою надати публічну інформацію, що стосується використання бюджетних коштів. Після відмови останнього та розгляду справи в суді, у 2016 році було винесенно рішення, яке ОДУВС тривалий час добровільно не виконував.

Нагадаємо, нещодавно за аналогічними порушеннями, викритими Стопхабом, слідчим управлінням ГУНП в Миколаївській області було відкрито кримінальне провадження відносно посадової особи, що їх вчинила.

Олександр Брель
керівник Стопхаб

Шановні співгромадяни!

Приєднуйтесь до команди волонтерів Громадського руху "Стопхаб" і допомагайте у пошуку інформації, оприлюднення якої сприятиме відкритості та прозорості влади.

Долучитися