СтопХаб

Пошук серед 77764 чиновників та 821 організацій, показати всі

Обшук в квартирі-редакції видання Стопхаб: журналіста й засновника намагаються звинуватити у злочині за його публікації

05.03.2017 23:01

Обшук у журналіста інтернет-видання Стопхаб

2 березня 2017 року у квартирі журналіста та головного редактора інтернет-видання "Стопхаб" Олександра Бреля органами національної поліції було проведено обшук, в ході якого були вилучені персональні комп'ютери, жорсткі диски та флешки.

Брель є професійним журналістом, членом Незалежної медіа-профспілки України, яка в свою чергу входить до Міжнародної федерацій журналістів (IFJ).

За його домашньою адресою розміщується редакція інтернет-видання "Стопхаб", яке проводить журналістські розслідування по виявленню фактів корупції в органах державної влади, місцевого самоврядування та пов'язаних із ними організаціях й підприємствах. Наразі через обшук, що стався, діяльність видання тимчасово припинена.

Була також обшукана і квартира матері журналіста, розміщена по сусідству.

Згідно рішення суду обшук у квартирі журналіста (№96) та квартирі його матері (№97) проведений у зв'язку із публікацією на сайті stophab.org матеріалів про незаконну діяльність пов'язаної із високопосадовцями м. Одеси системи комунальних платежів ГЕРЦ.

Нагадаємо, 28 листопада 2016 року Олександр Брель звернувся до керівництва ГЕРЦ із вимогою терміново припинити незаконні дії з оброблення даних, що розкривають персональні дані його та мешканців м. Одеси й Києва.

Реакції від Герцу не було, тому через два тижні Олександр Брель опублікував статтю під назвою "Система ГЕРЦ розкриває персональні дані незаконно" та звернувся з цього питання до Уповноваженого ВРУ з прав людини. Останній, в свою чергу, підтвердив протиправність зазначених дій та направив наприкінці грудня до ГЕРЦ вимогу про припинення незаконного поширення персональних даних.

Станом на 23 січня 2017 року вимогу Уповноваженого не було виконано, тому на сайті Стопхаб було опубліковано статтю під назвою "Діяльність системи комунальних платежів ГЕРЦ може бути припинена".

Серед іншого в статті була зазначена інформація про засновників Герцу та посилання на джерела, що пов'язують їх із Одеським міським головою. В статті також наведений скриншот стороннього сайту, де розміщувалася об'ява про продаж баз даних фізичних осіб.

Після публікації цієї статті Національна поліція відкриває кримінальне провадження за ст. 361-2 КК України (несанкціонований збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом..., санкція - до 2-х років позбавлення волі), проводить обшук в квартирі журналіста та редакції видання Стопхаб і вилучає комп'ютерну техніку. В рішенні суду про надання дозволу на обшук йдеться про те, що саме на сайті stophab.org і було розміщено оголошення по продажу баз персональних даних.

Журналіста намагаються звинувати у злочині за скриншот
Саме на сайті вищевказаної Громадської організації "Громадський рух "Стопхаб" Брель Олександр Сергійович розмістив інформацію щодо продажу баз персональних даних

Це є відвертою брехнею, оскільки в статті Стопхаб наведений скриншот іншого сайту (де таке оголошення розміщувалося) із зазначенням його інтернет-адреси, та чітко викладено, що "в інтернеті ж база мешканців вже з'явилася у продажу".

Фальсифікаційною спробою пов'язати сайт stophab.org із сайтом об'яв по продажу бази даних є ствердження про те, що обидва доменних імені зареєстровані на території Росії.

Фальсифікація матеріалів справи про те, що домен stophab.org зареєстрований в Росії
встановлено, що домени ... обидва зареєстровані на території Російської Федерації

Домен stophab.org ніколи не був зареєстрований в Росії. Реєстратором доменного імені є американська компанія Public Domain Registry (PDR).

Домен stophab.org зареєстрований у американського реєстратора

Є підробними і відомості щодо власника обшуканої сусідньої квартири №97. З 2002 року її власницею є мати Олександра Бреля. Проте слідчий суддя Приморського районного суду Пислар Віктор Петрович приймає як доказ витяг з Відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, згідно якого квартира належить не матері журналіста, а зовсім іншій особі (Хлєвній Д.). СтопХабу вдалося встановити, що Хлєвна Д.В. є власницею квартири з таким же номером, але у сусідньому будинку №30/1.

Хлєвна Д. є власницею іншої квартири

Згідно п. 4 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук повинна містити відомості про особу, якій належить житло, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.

Враховуючи те, що у фактичному володінні Бреля О.С. квартира №97 по вул. Середньофонтанська 30 не перебуває, рішення про обшук в ній прийнято всупереч приписам кримінально-процесуального законодавства.

Виходить, обшук у квартирі матері журналіста проведений лише на підставі того, що Брель сплачував за неї комунальні послуги.

Наведені факти свідчать про прямі наміри сфальсифікувати справу відносно керівника Стопхабу, журналіста Олександра Бреля.

Стопхаб відкрито звертається до Генеральної прокуратури України та керівництва Національної поліції України та просить недопустити фальсифікацій матеріалів справи і переслідування журналістів видання Стопхаб.

Обшук в квартирі журналіста Олександра БреляОбшук в квартирі головного редактора Стопхаб
Обшук в редакції видання СтопхабПоліція намагається сфальсифікувати кримінальну справу проти журналіста
Поліція обшукала квартиру журналіста Олександра БреляЖурналіста переслідують за його публікації про компанію, пов\
Незаконна Ухвала на обшук квартири журналіста Стопхаб, Олександра Бреля

Олександр Брель
керівник Стопхаб

Шановні співгромадяни!

Приєднуйтесь до команди волонтерів Громадського руху "Стопхаб" і допомагайте у пошуку інформації, оприлюднення якої сприятиме відкритості та прозорості влади.

Долучитися